WŁODZIMIERZ RANOSZEK

"inny wymiar przewodnictwa"Dolina Baryczy z przewodnikiem

Zapraszam na wycieczkę po unikalnym pod względem przyrodniczym obszarze Doliny Baryczy. Polecam podglądanie przyrody przy pomocy sprzętu optycznego w największym rezerwacie w Polsce „Stawy Milickie”, w którym żyje ponad 300 gatunków ptaków. Program może być dostosowany do zainteresowań i możliwości grupy. Do programu może być włączone zwiedzanie rezerwatów leśnych: Wzgórze Joanny lub Olszyny Niezgodzkie, zwiedzanie zabytków Milicza, Muzuem Bombki (wstęp płatny), Galeria Ziemi (wstęp płatny), Domu Drzewa, Wiatraka Bronisław, zabytków Twardogóry, drewnianego kościoła w Trzebicku, barokowego kościoła w Cieszkowie, Skansenu Rybackiego w Rudzie Sułowskiej, zamku w Żmigrodzie (wstęp płatny), pałacu w Antonie a także atrakcji kulinarnych jak karczmy rybne, Pijalnia Soków Malinea czy Winnica de Sas (zwiedzanie i degustacja płatna). Program podstawowy może być wzbogacony o spływ kajakiem, przejazd rowerami ścieżkami rowerowymi, przejazd bryczkami po groblach stawów, przejazd kolejką wąskotorową lub ognisko. Realizacja programu według wybranych obiektów na 1 dzień lub pełny program na dwa dni.


Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem w stroju historycznym

Przenieś się w czasie i poznaj Stare Miasto i Ostrów Tumski we Wrocławiu wraz z przewodnikiem w stroju średniowiecznego wędrownego barda i opowiadacza historii z lirą korbową. Oferuję unikalną usługę oprowadzenia po gotyckich kościołach i innych zabytkach miasta w stroju z epoki, w której budowle te powstawały. 2–4 godzinny spacer może być wzbogacony o mini-koncert pieśni i ballad o historii Wrocławia, z towarzyszeniem średniowiecznego instrumentu.


Ballady rycerskie w sudeckich zamkach

Odwiedź najbardziej urokliwie i tajemnicze zamki Piastów Śląskich w Sudetach. Oprowadzi Cię przewodnik w stroju z epoki. Przy upojnych dźwiękach liry korbowej wprowadzi Cię w barwny świat legend, historii i romansów rycerskich. Przy średniowiecznym instrumencie nauczy Cię także prostych tańców dworskich.


Zwiedzanie fabularne

Jeśli poszukujesz innej formy zwiedzania obiektów i miast, przewodnik poprowadzi Cię tak, by spotkać legendarną lub historyczną postać, w którą wcieli się aktor w stroju. Postać ta pomoże Ci rozwiązać misje, którą będziesz miał do wykonania. Dobra porcja zabawy i edukacji historycznej. Do wyboru jest kilka scenariuszy, w zależności od miejsca.


Free walking tour

Fabularne zwiedzanie miasta z przewodnikiem w stroju historycznym. Zwiedzanie połączone z opowieściami przy dźwiękach liry korbowej. Skierowane dla rodzin z dziećmi i każdego zainteresowanego historią, legendami i niekonwencjonalnym poznawaniem ciekawym miejsc. Zwiedzanie odbywa się na zasadzie „free walking tour”, czyli w z zamian za wolne datki dla przewodnika. Po zwiedzaniu można także zakupić publikacje autora z osobistą dedykacją.

USŁUGI PRZEWODNICKIE

Oferuję profesjonalne usługi w następującym zakresie:


Najlepszy prezent dla interesujących się przyrodą!


Voucher - obserwacje przyrody na Stawach Milickich 300 zł od grupy


Voucher - całodzienna wycieczka po Dolinie Baryczy 500 zł od grupy


Do każdego zamówionego voucheru gratis przewodnik "Bajkowa Dolina Baryczy".